Orianna Design Ofis Mobilyaları BLOG

Çalışma Masasında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Çalışma Masasında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Pek çok insanın hızlı bir şekilde evden çalışma modeline geçmesi yeni ihtiyaçların doğmasına neden oldu. Bu ihtiyaçlardan en önemlisi ise hiç kuşkusuz evde çalışma alanı oluşturmak! Verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için de çalışma masası olmazsa olmaz! Peki, çalışma masası nasıl seçilir?

 

Belki evinizdeki bir odayı çalışma odası olarak kurgulayacaksınız, belki de salonunuzdaki bir köşeyi çalışma alanı yapacaksınız… Çalışma masası almadan önce bu kararı vermeniz, seçeceğiniz ürünün boyutu konusunda sizi yönlendireceğinden oldukça önemli. Dolayısıyla ilk adımda mekanın ölçüsünü almalısınız.

Bu arada çalışma masasını konumlandıracağınız nokta mümkünse gün ışığı alsın. Bu verimli bir çalışma alanı oluşturmanın püf noktalarından ve “Çalışma masası nerede olmalı?” sorusunun cevaplarından biri.

 

Home ofis çalışırken kendinizi rahat hissedebilmek ve masa başında çalışanların sıklıkla şikâyetçi oldukları ağrılardan kurtulmak için bir çalışma masası almaya karar verdiniz. Peki, bu masayı tam olarak nasıl kullanacaksınız? Örneğin yüksek lisans tezinizi yazarken yani ders çalışırken de bu masayı kullanmayı planlıyor musunuz? Belki ders çalışmak ya da çalışmak dışında aynı zamanda kitap okumak için de bu masayı tercih edeceksiniz.

Peki, masanın üzerinde neler olacak? Masaüstü bilgisayar mı, yoksa dizüstü bilgisayar mı kullanacaksınız?

 

Kullanım amacınızı belirleme doğrultusunda sorduğunuz soruların cevapları, hangi özelliklere ve ölçülere sahip bir masa almanız gerektiği konusunda size yardımcı olur. Mesela masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız kabloların geçmesi için gözlere sahip bir bilgisayar masası almalısınız. Masada bilgisayarınıza ek olarak dokümanlara da yer vermeniz gerekiyorsa ihtiyacınız olan kesinlikle küçük bir masa değil!

 

Alacağınız çalışma masasını nereye konumlandıracağınıza ve hangi amaçla kullanacağınıza karar verdikten sonra sizin için ideal çalışma masa ölçüsünü belirleyebilir, ihtiyacınıza ve isteklerinize cevap verecek ürünü araştırmaya başlayabilirsiniz. 

 

Çalışma masalarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Etiketler: